תהליכי אוטומציה הם תהליכים שתפקידם לגרום לעבודת ייצור להיות אוטומטית ויעילה יותר, אבל חלק ניכר מכך נוגע גם לבקרה על התהליכים האלה, שהיא למעשה התפקיד האנושי בפס הייצור האוטומטי. כעת נתמקד בתהליכי אוטומציה ובקרה ונבין מה בדיוק זה אומר.

מערכות בקרה הם המערכות הנמצאות בלב כל מערכת אוטומטית יעילה

כשאתם חושבים על מערכות אוטומטיות, בדגש על פסי ייצור במפעלים בהם ישנה עבודה אוטומטית בהיקף נרחב, אתם אולי תוהים על מה התפקיד האנושי במערכת הזאת וכיצד אנחנו יודעים שהמערכת מבצעת את תפקידה בצורה יעילה ונכונה. ובכן, כאן בדיוק נכנסת החשיבות הגדולה של מערכות בקרה כחלק ממערכת האוטומציה. אוטומציה ובקרה הולכות יד ביד, ובכדי שתהליכים אוטומטיים יתבצעו בצורה נכונה, נדרשת מערכת בקרה המפותחת במיוחד עבור אותו פס ייצור ועבור כל מערכת אוטומטית בפני עצמה.

כיצד יוצרים בקרה איכותית ביותר במערכת אוטומטית?

במערכות אוטומטיות יעילות חייבת להיות בקרה איכותית, על מנת לקבל בקרה זו חשוב להפקיד על כמה כללים:
חשיבות הבקרה –

בקרה יעילה היא חשובה מאין כמותה עבור כל תהליך אוטומציה. אוטומציה ובקרה נחוצות יחד, משום שרק כאשר ישנה מערכת בקרה יעילה, נוכל לדעת שהמוצרים השונים על פס הייצור האוטומטי אכן מיוצרים בצורה יעילה והמערכת עובדת היטב. הבקרה צריכה להיות מרכזית וכוללת, כך שכל חלק במערכת האוטומטית מבוקר היטב על ידה, ולשם כך נדרשים רכיבים שונים לאורך המערכת כולה, וכן מחשב מרכזי השולט על התהליך כולו.

מה נדרש לשם כך?

ישנם רכיבים שונים הנדרשים עבור מערכות איכותיות של אוטומציה ובקרה. חיישנים מסוגים שונים, מקודדים ועוד – הם כולם בעלי תפקיד חשוב של מתן בקרה יעילה למערכת מרכזית, ושליטה על התהליך האוטומטי בצורה המדויקת ביותר גם יחד. רק מערכת המתוכננת היטב בהקשר זה, היא מערכת שאפשר להיות בטוחים ביעילות שלה ולא רק בעבודה המהירה שלה.

תכננו את המערכת בצורה היעילה ביותר עם השירות של אריאל את ברגר

עוד יתרון משמעותי ביותר של תהליכי אוטומציה מאז ומעולם, וגם של האוטומציה החדשה ביותר שמתעדכנת מדי שנה, הוא כל מה שנוגע לבטיחות. ברגע שבו אנחנו מוציאים את האנשים מפס הייצור והופכים אותם לגורם שמפקח יותר משהוא מהווה חלק אינטגרלי בתהליך הייצור, אנחנו מרחיקים אנשים מסיכונים שונים, כולל חומרים מזיקים או מכונות שיכולות להוות סיכון פיזי. ככל שהתחום יעיל יותר, כך טווח הסיכון מצומצם יותר.

מעוניינים לדעת פרטים נוספים? צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!