אנקודרים רוכשים אצל המקצוענים!

  חברת אריאל את ברגר מספקת כבר שנים רבות את כל הדרוש לכם לתהליכי האוטומציה והמיכון שלכם. חלקים מתקדמים לרובוטים ומכונות מיוצרים אצלנו לפי דרישות המפרט שתמסרו לנו לשביעות רצונכם המלאה:

  • כל הרכיבים שלנו עומדים בתקנים המחמירים ביותר
  • מוצר ברמה גבוה ביותר המבטיח את שלמות המכונה שלכם
  • תפעול יעיל ומדויק, בסטיות מזעריות ככל שניתן
  באומר Baumer
  באומר Baumer

  אל תהססו לפנות אלינו כבר עכשיו, דרך עמוד "צור קשר" באתר, באמצעות טלפון או באמצעות המייל. אנו נחזור אליכם בהקדם עם כל המידע והפרטים הדרושים לכם כדי לבצע את ההחלטה הנכונה בקשר לשדרוג הבא במערכת האוטומציה והמיכון שלכם.

  החיישנים עוזרים לנו לנהל חיים "חכמים" יותר, ובכך להתקדם בסולם הטכנולוגיה. הפעולות אותן מבצעים מכשירי הפלא הללו נחשבו עד לא מזמן לניסים של ממש, כך למשל פנסי רחוב הנדלקים מעצמם או רמזור שמתחלף לירוק רק כשמגיע רכב שצריך לחצות את הצומת. ישנם סוגים שונים של סנסורים המשמשים אותנו בכל תחומי החיים.

  כיצד זה עובד?

  עיקרון הפעולה של אנקודרים (encoder) הוא פשוט ומבוסס על דיסקה שבה יש חריצים במרחקים זוויתיים קבועים זה מזה. הדיסקה מבצעת סיבוב כנגד האובייקט הנמדד וקולטת אור דרך החריצים. ברגע שנקלט אור בחיישן הנמצא בגב המערכת, החיישן מתרגם את קלט האור לתדר חשמלי ומעביר אותו למערכת החישוב המרכזית לצורך מדידת האורך הפיזיקלי של האובייקט הנמדד. כמובן שישנם סוגים שונים של מערכות אלו, אך עיקרון הפעולה שלהם דומה. באמצעות מערכות אלו ניתן לבצע תהליכי מדידה ובקרה מתקדמים הכוללים מדידה סיבובית ומדידה ליניארית.

  אילו סוגי אנקודר נפוצים יותר בשוק?

  כיום ניתן למצוא שפע רב של סוגי אנקודר, ישנם סוגי אנקודר יחסיים, מוחלטים, אופטיים ואף מגנטיים. כאשר נחפש את האחד המתאים לנו בדיוק, נצטרך להבין את המשימה העומדת לפנינו ובאיזה סוג מדידה מדובר. לעתים נרצה לשלב כמה סוגים במכשיר או מערכת מכשירים אחת לקבלת ערכי המדידה הנדרשים. אם אתם לא יודעים מהי המערכת המתאימה לכם ביותר, כל שעליכם לעשות הוא ליצור איתנו קשר ואנו כבר נתאים לכם את המערכת המתאימה ביותר לצרכי הייצור שלכם.

  אנקודרים ואוטומציה

  אנו, בני האדם, עושים שימוש בחיישנים רבים לקליטת הסביבה שבה אנו נמצאים, כך גם רובוטים. לנו יש ידיים, עיניים, פה ואוזניים, ולרובוטים יש את התחליפים המכניים לפעולות בקנה מידה קטן יותר. לעתים נרצה לאמוד מרחק, ולכן נשתמש במערכת הבקרה ועיבוד המידע שלנו שהיא המוח, אך לצערנו הרב, רמת הדיוק שאנו נוכל להגיע אליה בעת מדידה ויזואלית היא אפסית. בעולם האוטומציה, ניתן למצוא שימוש נרחב למערכות אנקודרים מכל הסוגים, לצרכי מדידה מדויקת ומיידית. ברוב המקרים, אנקדורים יותקנו במערכות מתקדמות לייצור ובקרה, כחלק מתהליכי הייצור הנדרשים לבניית החלק או המוצר המיוצר. חלקים אלה מסוגלים לספק תוצאות מדידה מדויקות ביותר באמצעות תהליך פשוט של קליטת אור דרך דיסקה מסתובבת וחישוב האורכים לפי מספר האותות הנקלטים והרדיוס של הדיסקה המסתובבת עצמה. כמובן שלמספר החריצים במערכת חשיבות רבה, והחישוב הסופי של האורך הנמדד מתבצע בהתאם למספר החריצים.

  למה משמשים אנקודרים בתעשייה המודרנית?

  טכנולוגיה מתקדמת זו משמשת אותנו למדידות סיבוביות וליניאריות, לכל צורך שהוא בתעשייה. לעתים יהיה זה לצרכי חיתוך מדויקים במערכות ייצור ממוכנות ולעתים לצרכי בקרת איכות לחלקים מיוצרים. לעתים אנקודר יהיה חלק מרובוט או ממערכת ממוחשבת לכרסום או חריטה ולעתים מדובר בכלי מדויק למדידה ובקרה של חלקים מסוימים. למעשה כל מערכת מכנית או ממוחשבת הדורשת מדידה של חלקים מסוימים יכולה לעשות שימוש באנקודרים ולספק תוצאות מדידה מדויקות ביותר.