בדיקות תוכנה ממוכנות

כשהעולם נהיה יותר ממוחשב עולם התוכנות משתלט עליו, יש צורך גם לבדוק שאין שגיאות שיכולות להיות קריטיות. קשה מאוד ליצור תוכנה בלי באגים, ולכן בדיקות תוכנה הן אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לבצע. גם אותן ניתן לבצע היון באופן אוטומטי לחלוטין על ידי תכנות.

מהן בדיקות תוכנה?
אמנם השם בדיקת תוכנה יכול להטעות, אם כי לא מדובר רק בבדיקות תוכנה אלא למעשה זהו תחום גדול מאוד ששמו הוא quality assurance או בקיצור, QA. תחום זה עמוק מאוד והוא אמון על בדיקת כל התוכנות והמכשירים השונים שמתוכנתים כדי לשרת את המטרות שלנו בתעשיות השונות ולא רק בהייטק. גם תעשיות אחרות צריכות תוכנות שיעזרו להן לעבוד בצורה יעילה יותר אך רק משוב של QA יכול לספק את מגמת השיפור שכל אחד צריך לשאוף אליו. תחום הבדיקות האוטומטיות הולך ומתפתח, כאשר בדיקות אלו מתבצעות לבד לחלוטין.
כיצד מבצעים בדיקות תוכנה ממוכנות?
בדיקות תוכנה ממוכנות שמשתייכות לאגף האוטומציה, שיכול להכיל איש אחד או צוות שלם, הן למעשה בדיקות שמתוכנתות על ידי המתכנתים לפעול בדר קבוע וכך למעשה יש יתרונות רבים של חיסכון בזמן ובכסף. אין ספק שאם לכל אחד הייתה האפשרות הזו, לבצע בדיקות תוכנה באופן אוטומטי לחלוטין, העבודה שלו הייתה הופכת להיות הרבה יותר פשוטה ונקייה מתקלות אך זה לא המצב ואנשים רבים עוד לא עברו את הצעד הזה קדימה. בדיקות אלו מתבצעות על ידי קידוד של מתכנתים שהוכשרו לכך וככל שהבדיקות יותר מעמיקות התוצאות יותר מדויקות.
מה בודקים בבדיקות?
יש מגוון רחב של בדיקות שניתן לבצע בבדיקות הממוכנות ולמעשה זה משתנה לפי הצורך של העסק. יש תוכנות רבות שאמורות לבצע משימות מול לקוחות ולכן צריך לבדוק את סביבת המשתמש כדי לוודא שכל פעולה שהוא יעשה תקבל תשובה הגיונית בהתאם למה שתוכנת במקור. לא רק חווית המשתמש צריכה להיבדק אלא גם בדיקות של כל הפלטפורמות שלפיה צריכה לרוץ התוכנה, כאשר גם בתוכנות שלא אמורות להיות פתוחות למשתמשים על דפדפנים או טלפונים צריכות לעבור התאמה לגבי אותם מכשירים שיתעסקו איתם בעסק או במפעל.
מה היתרונות בבדיקות תוכנה ממוכנות?
קיימים שני יתרונות עיקריים אותם חשוב לדעת:
תוצאות מדויקות יותר-
כיום אנו מתעסקים עם מחשבים ותוכנות כמעט בכל מקום שאנו עובדים, מומלץ פחות לעבוד בשיטות הישנות יותר אשר מסתמכות על חשיבת האדם. מה הסיכוי שנבצע עבודה שלמה בלי לפספס דבר? קטן מאוד, מנגד לזאת התוכנה אינה יכולה לפשל, באגים מסוגים אלה יקרו אך ורק בגלל קידוד לא נכון או בגלל שהמתכנתים לא חשבו על כל האפשרויות מראש. זה יכול לקרות בפס ייצור, זה יכול לקרות בתוכנה לניהול וזה יכול לקרות בכל עסק. הבדיקות הממוכנות מעלות את הסיכוי לעבודה חלקה.
חיסכון בזמן-
עוד יתרון משמעותי הוא כמובן הזמן שנחסך. כדי לבדוק את כל מה שעל הבדיקות האוטומטיות לבצע, יש צורך בזמן רב. בתעשייה ובעולם העסקים זמן רב הוא דבר נחוץ ויקר ואין אפשרות לבן אדם לבצע עבודת בדיקות שלא נגמרת ברמה של מכונה, רוב הסיכויים שכמה שלא נשקיע הן לא יביאו תוצאות כמו הבדיקות האוטומטיות.
תחום האוטומציה – רק אצל אריאל את ברגר!
האוטומציה היא חלק בלתי נפרד מהתעשייה ואם אתם רוצים לעשות את הצעד הזה קדימה, אתם צריכים ליווי וייעוץ מחברה מקצועית בתחום. אנו באריאל את ברגר בע”מ מספקים כבר שנים רבות את השירות הכי אישי ומקצועי שיכול להיות ללקוחות רבים שמבינים כל יום ויום שהם עשו את הבחירה הנכונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *