החיישנים עוזרים לנו לנהל חיים "חכמים" יותר, ובכך להתקדם בסולם הטכנולוגיה. הפעולות אותן מבצעים מכשירי הפלא הללו נחשבו עד לא מזמן לניסים של ממש, כך למשל פנסי רחוב הנדלקים מעצמם או רמזור שמתחלף לירוק רק כשמגיע רכב שצריך לחצות את הצומת. ישנם סוגים שונים של סנסורים המשמשים אותנו בכל תחומי החיים.

  חיישנים אולטרא סוניים

  כולנו לבטח מכירים את "חיישני הרוורס" שמותקנים ברכבים רבים.
  חיישנים אלו הם למעשה אולטרא סוניים. סוג גלאי זה רגיש למרחק והוא מתריע על התקרבותו לחפצים שונים. מכשיר זה פועל באמצעות מדידת גלי קול. הוא שולח גל קול עד לחפץ הקרוב ומודד אותו בחזרתו. כשהגל החוזר קצר מדי, החיישן מתחיל לצפצף. חיישן זה משמש לא רק בענף התחבורה אלא גם בענף המטאורולוגיה, שכן מסייע במדידת מהירות הרוח.

  חיישני לייזר

  חיישני ליזר הם חידוש בפיתוחה של חברת Baumer, ומעבר לכל, הם מאפשרים זיהוי ומדידה מדויקים. אם צריך לחדור למקומות צרים במיוחד, חיישני לייזר הם המועמד המוביל לטיפול בבעיה. הם גם מאפשרים מדידה של מרחק בצורה מדויקת מאוד. בעוד שחיישנים אולטרא סוניים נותנים אינדיקציה אודות התקרבות לעצמים מסוימים, חיישני לייזר יספרו לכם עד כמה אתם קרובים.

  חיישני אינדוקציה

  חלקים אלו מאפשרים לזהות נוכחות של חפצים מתכתיים. רכיבים אלו מתוכננים לזהות שדה מגנטי המאפיין מתכות. השימושים בחישנים מסוג זה רחבים למדי, החל מבדיקת הנשק שכל אחד מאיתנו עובר בכניסה למקום ציבורי ועד לשימוש בפסי ייצור אוטומטיים.

  חברת אריאל את ברגר מייבאת ומשווקת חיישנים ממיטב היצרניות בעולם. אנו עוסקים בתחום משנות ה- 70 ומכירים את עולם המקצועי הזה היטב. אם אתם מחפשים חברה אמינה ומקצועית בתחום שיווק החיישנים – אריאל את ברגר היא הכתובת שלכם.