מהו אנקודר?

החיים שלנו מלאים במערכת אוטומטיות ורובוטיות שונות, ומדובר במגמה שהולכת וגוברת עם כל שנה שעוברת. עם זאת, בכדי שמערכת תוכל לספק לנו מענה אוטומטי ומדויק בתנועה או במדידה, יש צורך מהותי בכך שהמערכת תוכל למדוד בצורה מדויקת ואוטומטית מרחקים ועומקים של עצמים שונים.

במערכות אוטומציה יש צורך מהותי במדידה מדויקת –
לשם כך נחוצים חיישנים מסוגים שונים, ואחד מסוגי החיישנים שכדאי להכיר אותו ואת השימוש הנרחב בו בצורה הטובה ביותר הוא אנקודר. כעת, נסביר במה בדיוק מדובר וכיצד החיישן הזה עובד בצורה מדויקת במערכות שונות.
מהו בדיוק אנקודר וכיצד הוא עובד במערכות האוטומציה?
רקע כללי –
אנקודר הוא חיישן מדידה, שמבצע מדידה של מרחקים ועומקים דרך שימוש בטכנולוגיה המבוססת על אור. למעשה, המערכת מבוססת על דיסקה מסתובבת שבה ישנם חריצים במרחקים ובזוויות קבועות אלה מאלה. כך, אור יכול לעבור דרך הדיסקה רק בנקודות ספציפיות שרלוונטיות לקליטה ולמדידה מדויקת של המרחק והכיוון של העצמים השונים מסביב לחיישן ולעומתו. החיישן המותקן מאחורי הדיסקה מעביר את המדידה הזאת כאות חשמלי למערכות השונות, וכך יכולה להתבצע עבודה אוטומטית מדויקת.
באילו מערכות זה נחוץ?
כפי שהסברנו, אנקודר הוא רכיב חיישני שמודד בצורה מדויקת מרחקים, עומקים וכיוונים לעומתו, וכך יש בו חשיבות גדולה מאוד בכל מה שנוגע למערכות רובוטיות ואוטומטיות שונות בעולם שלנו. החל במערכות תעשייתיות של חיתוך ושל עיבוד חומרים שונים, ועד מערכות רובוטיות ביתיות לניקיון רצפה ולמטרות דומות אחרות. השימוש הנרחב ברכיב זה מבהיר עד כמה מדובר ברכיב בעל חשיבות גדולה בעולמנו כיום, והשימוש בו רק ילך ויגבר ככל שהעולם שלנו יתקדם יותר למערכות רובוטיות ואוטומטיות.
אריאל את ברגר מתכננים עבורכם מערכות אוטומציה ברמה הגבוהה ביותר

השירות של אריאל את ברגר הוא שירות שמתמחה בצורה מקצועית בכל הנוגע למערכות אוטומציה, וכך ברור שאנחנו מספקים גם שירות מקצועי בכל הנוגע לחיישנים ככלל ולאנקודר בפרט. פנו אלינו בכדי להתאים את החיישן הנחוץ למערכות השונות שבשימושכם, ואנחנו נוודא שהוא יתוכנן ויותקן בצורה המקצועית ביותר במערכות אלה.

רוצים לדעת עוד פרטים אודות אנקודר? מעוניינים בשירותי אוטומציה של אריאל את ברגר? חייגו עכשיו לשיחת חינם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *