אוטומציה – ההיסטוריה של התחום

  משמעות המילה היא "פועל מעצמו" ביוונית עתיקה ולמעשה מדובר בשימוש בכלים אלקטרוניים או מכאניים בביצוע של משימות ופעולות ללא התערבות אדם, על פי סדר מסוים של פעולות שמתבצע בצורה אחידה וקבועה.

  למעשה, מדובר בשלב הבא בהתפתחות האדם – השלב שבו האדם יכול לעבור למושב המפקח ולוודא שהמכשירים יצירי כפיו מבצעים את עבודתם ואת התפקיד שיועד להם בצורה הטובה ביותר.

   

  מתי לראשונה החל לפעול תחום האוטומציה?

  בסקירה קצרה של ההיסטוריה, אפשר לראות כי כבר במאה ה-14 תחום זה החל לפעול לראשונה במצרים שעוני מים. עם זאת, הקפיצה המשמעותית ביותר בתחום האוטומטי התבצעה בסוף המאה ה-19.

  בשנות המהפכה התעשייתית, בהם האדם החל לייצר באופן המוניי מוצרים שונים, עם פסי ייצור שעבדו באופן אוטומטי ולא היה בהם צורך במעורבות האדם. עם זאת, תחום האוטומציה התרחב הרבה מעבר לעולם התעשייה, שבו הוא שולט גם כיום.

  כיום, ניתן למצוא מכשור אוטומטי ואיכותי בתחומים רבים בעולם המודרני – וכל מה שצריך הוא לדעת איפה לחפש. אוטומציה

  היכן אנחנו פוגשים באוטומציה בעולם המודרני שבו אנחנו חיים?

   

  צבא וביטחון

  יותר ויותר מערכות ביטחון בכל רחבי העולם מבינות את היתרון המשמעותי במעבר להסתמכות על אוטומציה בביצוע פעולות שונות, בעיקר כאלה שיש בהן סיכון חיים מהותי והעבודה בהן יכולה להיות אוטומטית. דוגמה בולטת לכך היא בכל מה שנוגע לסילוק פצצות – כיום רובוטים יכולים לבצע את המשימה העדינה והמסוכנת הזאת, בלי לסכן את החבלנים ובמקצועיות זהה לחלוטין. למעשה, גם מה שאנחנו מכירים בתור מטוסים ללא טייס הוא תחום בעולם האוטומציה – שאנחנו מכירים עוד יותר טוב בתור טכנולוגיה מתקדמת.

   

  חקר החלל

  כאשר האדם פורץ עוד ועוד את גבולותיו, וחוקר את מערכת השמש שבה אנחנו חיים ואת היקום כולו למעשה, לא ניתן לשלוח בני אדם של ממש למשימה זאת. לכן סוכנויות החלל שולחות רובוטים שמבצעים את העבודה שלהם בצורה אוטומטית ואיכותית – בלי טעויות אנוש, בלי קשרים אנושיים שמפריעים בתהליך. נקי, אפקטיבי ומקצועי.

   

  תעשיות כימיקלים

  בנוסף לעולם התעשייה המסורתי, תחום שבו מכונות אוטומטיות תופסות נפח משמעותי מאוד הוא התעשייה הכימית. בתעשייה זו, שבה עובדים עם חומרים מסוכנים, נחשפים לאדים מזיקים ובאופן כללי סכנת ההרעלה היא משמעותית מאוד, לכן, יש חשיבות רבה מאוד לעבודה אוטומטית של רובוטים במקום עבודה מסוכנת של בני אדם.

   

  אריאל את ברגר בע"מ – צעד אחר צעד, הופכים את העסק שלכם לאוטומטי!

  אם אתם מחפשים מעטפת איכותית של אוטומציה עבור העסק שלכם, הגעתם למקום הנכון. אצלנו באריאל את ברגר בע"מ, תמצאו את מגוון הפתרונות הרלוונטיים שיכולים לייעל בצורה משמעותית את עבודת העסק שלכם – וביחד נתפור עבורכם את החליפה האוטומטית שמתאימה לכם.