מה הם סוגי החיישנים הקיימים בשוק?

יש הרבה מכשירים ואביזרים בעולם האוטומציה ששינו את פני התעשייה ולא תמיד מדבור על חפצים או מכונות גדולים למדי אלא לפעמים על טכנולוגיה מסוימת שפשוט הפכה את הכול להרבה יותר פשוט. רוב המכונות בימינו ורוב הטכנולוגיות הכי מתקדמות נשענות על חיישנים שנראים לנו כפשוטים אך מהווים את קדמת הטכנולוגיה בצורה הכי שימושית שיש.

מה השימוש העיקרי שלנו בשסתומים?

חיישן יכול להמיר ערכים פיזיקליים מסוימים למידע שאפשר לקרוא וכך ניתן גם להגדיר פעולות שיתבצעו מראש בלי התערבות אדם. יש הרבה סוגי חיישנים בימינו שמשתתפים כמעט בכל תחום.

מהם סוגי החיישנים הקיימים בשוק?

בעולמנו קיימים כמה סוגי חיישנים השונים אחד מהשני, חלקם מוכרים יותר משימוש במקומות בהם אנו מבלים ביום יום, וחלקם במקומות מוסתרים יותר, אך כל החיישנים משמשים לפעולה אחת דומה, ועליהם נלמד בהמשך.

אלה הם סוגי החיישנים:

חיישני baumer
יש חיישנים רבים בשוק החיישנים כאשר יש חברות נפוצות מאוד כמו חיישני Baumer וחיישנים נפוצים פחות שמתאימים לשימושים ביתיים והעלות שלהם זולה יותר משמעותית. חלק מהחיישנים הנפוצים ביותר הם חיישני הטמפרטורה. חיישני טמפרטורה יש לכולנו במזגן וכך למעשה אנחנו מקבלים את הטמפרטורה שאנחנו בוחרים וגם בתעשייה יש להם שימושים רבים. בחלק מהחדרים יש צורך לשמור על טמפרטורה מסוימת, מדובר לא רק על שטחי אחסון אלא על שטחים בהם מגדלים צמחים מסוימים או משיגים תוצר מסוים.

חיישני תנועה

חיישני תנועה הם מהחיישנים הנפוצים ביותר והם ברובם חיישנים אולטרה סוניים. חיישנים אלו דומים לחיישני סונאר שאנו מכירים משימושים ימיים בעיקר, אך במקום לשלוח גלי רדיו הם שולחים גלי קול שחוזרים אחר כך לחיישן והוא יכול לדעת מה המרחק ממקום מסוים. חיישנים אלו מותקנים כחיישני רוורס כמעט בכל רכב בימינו והשימושים שלהם גדולים מאוד גם בעולם האבטחה.

חיישני לייזר

חיישנים טובים יותר מהחיישנים האולטרה סוניים הם חיישני לייזר. חיישן Baumer הוא חיישן לייזר מעולה שיכול להגיע למקומות רבים וצרים במיוחד שאי אפשר להגיע אליהם בעזרת שום חיישן אחר. בצורה הזו אפשר למדוד מבחר גדול של אפשרויות כמו למשל הימצאות נוזלים במקומות מסוימים, חיישני מרחק הרבה יותר מדויקים ועוד שימושים אחרים ככל העולה על הדמיון. יש מבחר רחב של חיישני Baumer ובתעשייה הם נפוצים מאוד…

חיישני אינפרה אדום

חיישנים רבים הם חיישני אינפרה אדום. חיישנים אלו יכולים לקלוט את האנרגיה שכל גוף פולט ובכך להתריע בפני גורמים מסוימים בין אם מדובר בתעשייה הביטחונית ובין אם מדובר בתעשייה רגילה לשימושי ייצור או פיקוח. חיישני אינפרה אדום יכולים לסמל על תנועה באזור מסוים או על התחממות יתר ובחלק מהמקרים גם להתריע על פריצת שריפות ובכך להפעיל מערכת אחרת כמו למשל כיבוי אש או קריאה לצוותי חירום.

חיישני אינדוקציה

את חיישני האינדוקציה ודאי לא תכירו מהשם אך עברתם בהם פעמים רבות כשסתם נכנסתם לרשות ממשלתית או עירונית ואפילו בכניסה לקניון או לבריכה הציבורית. חיישנים אלו יכולים לגלות מתי יש נוכחות של מתכות בין טווח מסוים שיכול להיות בדמות מגנומטר דרכו אתם ציריכם לעבור או מוט שמזהה מתכות בקרבה מסוימת שהוגדרה מראש. לחיישני אלו אמנם יש פרסום רחב הודות לעולם האבטחה אך גם בתעשייה יש שימושים רבים כדי לזהות נוכחות מתכות, לפי השדה האלקטרו מגנטי שלהן.

חיישני Baumer ועוד רבים אחרים רק באריאל את ברגר בע”מ

אנחנו באריאל את ברגר בע”מ מספקים למגוון הלקוחות הרחב שלנו את שירוי הטכנולוגיה הטובים והמתקדמים ביותר שיש. בתעשייה בימינו האוטומציה היא שם המשחק וכלים חדשניים אחרים יכולים להפוך את העסק או את המפעל שלכם לטוב ויעיל יותר פי כמה רמות. ברזים חשמליים, אביזרי ואקום, שסתומי לחץ ועוד מוצרים רבים מהיצרנים הטובים ביותר בעולם בייבוא אישי ובלעדי הופכים את הבחירה שלכם בנו לטובה ביותר שיכלתם לקבל. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם לשאלות, בירורים והצעות מחיר.

אוטומציה ברמה מעל כולם!

אנו מציעים שירותים זמינים ומהירים עבור ציוד טכנולוגיה מתקדמת, כגון: חיישנים, שסתומים, סיבים אופטיים פנאומטיקה ועוד. 

2 תגובות על “מה הם סוגי החיישנים הקיימים בשוק?

 1. אסקיאל סקוורר אומר:

  שלום רב.
  רציתי לברר האם קיים חיישן אשר יכול לזהות עצם אשר נכנס בין שני גופים שנמצאים בתנועה.
  כגון דלת מעלית רק שהחיישן נמצא על הדלתות עצמן ולא על מסגרת המעלית.
  תודה מראש.

  אסקיאל.

  • אריאל את ברגר אומר:

   אסקיאל שלום,
   נשמח לנסות לעזור לך,
   אתה מוזמן לייצור קשר איתנו בטלפון:
   04-6322781

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *