אם בעבר, חיישנים היו נדמים כרעיונות דמיוניים, וקשה היה לראות כיצד השימוש בהם הופך למנת חלקו של כמעט כל אחד ואחד מאתנו, הרי שכיום חיישנים מסוגים שונים הם עובדה קיימת והשימוש בהם הוא עצום בכל תחום מתחומי חיינו.
תגובה וזיהוי מהירים הם אבני יסוד חשובות ביותר בעולם החיישנים כיום
החל בחיישנים שנמצאים בטלפונים האישיים שלנו, דרך חיישנים במערכות שונות בבית שלנו ובמרחב הציבורי בו אנחנו שוהים, ועד מערכות אוטומטיות ורובוטיות שונות בעולם התעשייה. בכל אחד מהחיישנים האלה, אחד העקרונות החשובים ביותר הוא זיהוי מהיר של תנועה ותגובה מהירה לזיהוי זה – ובהקשר זה, מסך אופטי מהיר תגובה הוא אולי הפיתוח המתקדם והאיכותי ביותר בשוק.
כיצד עובד המסך האופטי מהיר התגובה, ומהם השימושים בו כיום ובעתיד?
כך זה עובד –
מסך אופטי הוא למעשה חיישן תנועה המבוסס על מערכת אופטית, וספציפית על סיבים אופטיים הנפרסים כאשר ביניהן עוברים אותות אופטיים. כאשר עצם כזה או אחר בא במגע עם המסך האופטי מהיר התגובה, שבירת הקרניים במסך משודרת חזרה לסיבים והמערכת מבינה בדיוק מה מהירות העצם, מה הכיוון שלו ומה המרחק ממנו – וכך היא יכולה לבצע פעולות מתקדמות ביותר כפי שנחוץ בכל מערכת בפני עצמה.

 
 
 

 

 

היכן אנחנו מוצאים את זה?

מערכות של מסך אופטי מהיר תגובה הן לא המערכות השכיחות ביותר בתחום החיישנים כיום, אך מדובר במערכות של העתיד. כיום הן כבר נמצאות בשימוש במערכות אוטומטיות ורובוטיות שונות, כמו גם עבור מדידה של מהירויות ושל מרחקים בצורה המדויקת ביותר. בעתיד, לא מן הנמנע שנמצא אותן בכל תחום מתחומי חיינו, החל בתחרויות ספורט, דרך מערכות ירי וביטחון, וכלה בטלפונים חכמים ומערכות טכנולוגיות מתקדמות.

זה הזמן שלכם לבחור במערכות המתקדמות ביותר עבור הצרכים שלכם
בכל מקרה, כשאתם מתכננים מוצר או מכשיר כזה או אחר בעולם התעשייתי המודרני, אתם צריכים לבחור במערכות מתקדמות של חיישנים שמאפשרים לכם לענות במדויק על הצרכים שלכם – ובהקשר זה, מסך אופטי מהיר תגובה הוא בהחלט אופציה שכדאי להכיר. בכל מקרה, פנו לאריאל את ברגר בכדי להבטיח תכנון מערכות אוטומטיות ורובוטיות ברמה הגבוהה ביותר.
Fastest Measuring Light Barrier with High Resolution
 
The light barriers in the SpiderScan series from Baumer have been specially developed for sophisticated detection and measuring applications. SpiderScan light barriers are particularly suitable when objects are to be quickly and accurately measured. As the fastest light barriers world-wide, they measure with a resolution of 2,5 mm in a maximum measuring field of 1,67 m. In this way, a precise evaluation of object profiles can be achieved at the highest conveying speeds. For example, high requirements are made on the durability of the light barriers in the timber industry. For example, protruding parts can frequently and repeatedly strike or scrape the light barrier. However, thanks to the robust metal housing and IP 65 level protection, the SpiderScan is well protected against external influences. A special synchronization input allows up to 3 systems to be operated without their interfering with one another. The Spiderview parameter setting software permits parameters to be easily defined.

מסך אופטי מהיר כחץ מקשת