אם תחשבו לרגע על חיי היום יום שלכם, ודאי תבינו כי ישנן לא מעט מערכות בסיסיות ביותר שהעבודה שלהן הפכה להיות מבוססת על זיהוי אוטומטי של חיישנים. זוהי התפתחות איכותית ביותר – וננסה להסביר לכם מה עומד בבסיס שלה.

  יותר ויותר מערכות מודרניות הופכות להיות מבוססות על עבודה של חיישן

  אם אתם לא יודעים במה מדובר, נפתח ונסביר כי חיישן הוא למעשה מכשיר המבוסס על זיהוי אוטומטי של חפצים בטווח שהוגדר לו מראש – כלומר, הוא חש אותם, ומכאן שמו. ישנם סוגים שונים ומגוונים של מוצרים בתחום זה, והשימושים שלהם נעים בין חיישני רוורס ברכבים, דרך גילוי מתכות בבדיקות ביטחוניות בכניסה למקומות ציבוריים, וכלה בשירותים ציבוריים בהם ישנו זיהוי אוטומטי והורדת מים באמצעות חיישן.

  מה שלא ידעתם על חיישנים – איך הם עובדים, כיצד מייצרים אותם ועוד

  סוגים שונים –
  השאלה כיצד חיישנים עובדים תלויה במידה רבה בסוג החיישן עליו מדובר, והסוגים השונים מורכבים בצורה שונה ועובדים בצורה שונה. שלוש הסוגים העיקריים הם חיישן המבוסס על זיהוי גלי קול (בצורה דומה לשיטה בה עטלף מנווט בחושך), חיישני לייזר המבוססים על מדידת מרחק ושבירת אור, וחיישני אינדוקציה המזהים נוכחות של חפצי מתכת. כגון:
  באומר baumer , אנקודרים, vision sensor-verisens ועוד.

  כיצד מייצרים חיישן ?

  • אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת, משום שכפי שהבנתם ישנם חיישנים שונים וכל אחד מהם עובד ומורכב אחרת. באופן כללי, החיישן צריך להיות מיוצר בצורה מדויקת בהתאם למוצר שבו הוא ישמש בסופו של דבר מבחינת גודל, הרגישות שלו צריכה להיות מדויקת – רגישות יתר או אי רגישות מספיקה שתיהן יכולות להזיק – וכמובן שבסופו של דבר צריכים לשים לב גם להתקנה של החיישן ולהתאמה בפועל שלו לכל מוצר בפס הייצור.

  אם אתם זקוקים לחיישן איכותי, ודאו כי מדובר במוצר ברמה הגבוהה ביותר

  יותר ויותר מערכות הופכות להיות מבוססות על חיישנים, ובמידה ואתם מייצרים או משווקים מוצר ומחפשים עבורו חיישן מתאים, הגעתם למקום הנכון. אצלנו באריאל את ברגר מייבאים ומשווקים מוצרים ברמה הגבוהה ביותר מזה שנים רבות, ואנחנו נתאים לכם את החיישן האידאלי ונעזור לכם לייצר את המוצר האוטומטי האיכותי ביותר.

  מעוניינים לדעת עוד עבור סוגי חיישנים? חברתנו תשמח לייעץ ולענות עבור כל שאלה!