בטכנולוגיה המודרנית, בדגש על רשתות תקשורת שונות והשימוש הנרחב בהן, סיבים אופטיים משחקים תפקיד יותר ויותר חשוב.

  לעומת שיטות אחרות של העברת מידע ותקשורת, סיב אופטי הוא פתרון אידאלי משום שהוא מעביר מידע במהירות גבוהה ולמרחקים ארוכים מאוד כאשר הניחות הוא מינימלי.

  באומר Baumer
  באומר Baumer

   

  מהו השימוש בסיבים בעולם?

  הסיבה לכך היא שהוא מבוסס על אור לשידור וקליטת המידע, כך שהמהירות שבה הוא עובד היא גבוהה מאוד ומוגבלת רק בהמרת המידע האופטי לנתונים, והיותו בנוי דרך סיבי זכוכית גורמת לניחות האור להיות מינימלי ופעיל עם צורך מינימלי בהגברה לאורך מרחקים ארוכים מאוד. כמובן שיש לכך גם יישומים וחשיבות לא מבוטלת בעולם האוטומציה כיום.

   

  כיצד משחקים סיבים אופטיים תפקיד במערכות אוטומציה?

  העברת מידע –
  כמו במערכות אחרות בהן יש שימוש בסיב אופטי, כך גם במערכות אוטומציה יש שימוש נרחב בסיבים אופטיים עבור העברת מידע מהירה בכדי לשלוט עליהן בצורה אידאלית.

  הדבר לא קורה בכל המערכות, ויש לנתח ראשית האם יש צורך בהעברת מידע שכזו בין חיישנים ובין רכיבי השליטה במערכת – ובמידה וכן יש להתאים לכך סיבים אופטיים איכותיים כחלק מתשתית המערכת.

   

  מסכים אופטיים –
  אחד מסוגי החיישנים המתקדמים והאיכותיים ביותר לזיהוי של עצמים בתנועה מהירה הוא המסך האופטי.

  מסך זה למעשה מורכב מסיבים אופטיים שיוצרים ביניהם מסך אופטי שקולט עצמים שעוברים דרכו. הקליטה הזאת, המבוססת על תכונותיו של סיב אופטי, מאפשרת לנו לאמוד בצורה מדויקת מרחקים, מהירויות ופרמטרים נוספים – ויש לכך יישומים רבים וחשובים בעולם האוטומציה המודרני וכן בתחומי אוטומציה שונים.

   

  ליצירת מסך אופטי איכותי לזיהוי חיישני מקסימלי, פנו לאריאל את ברגר

  כשזה נוגע למערכות אוטומציה, לא תוכלו למצוא שירות מקצועי יותר משלנו, והדבר נכון גם כאשר מדובר ביישומים שונים של סיב אופטי.

  כך, אם אתם זקוקים לחיישן בתצורה של מסך אופטי בזיהוי מקסימלי בצורה המקצועית ביותר, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אלינו ואנחנו נקים עבורכם את המערכת בתצורה המדויקת שנחוצה לכם – כך שהיא תשמש אתכם בצורה המדויקת ביותר במערכות שלכם.